loading

Guatemala Santa Isabel

Metoda zpracování: promytá
Odrůdy: Catuaí / Caturra / Villa Sarchi
Kontinent: Střední Amerika
Farma Santa Isabel
Oblast produkce: Antigua, Guatemala, farmář Jose Gabriel del Cid Batres
Nadmořská výška: 1450-1650 m n.m.
Chuťový profil: Plné tělo, karamel, mléčná čokoláda, lískový oříšek, zelené jablko

 

Farmář Jose Gabriel del Cid Batres pěstuje kávu na své farmě Finca Santa Isabel Buena Vista v Antiqua v Guatemale. Bohatá sopečná půda a nízká vlhkost spolu s teplými dny a chladnými nocemi vytvářejí ideální podmínky pro pěstování sladkých, hustých kávových třešní. 

Antigua byla historicky nejznámějším regionem pěstování kávy v Guatemale. Podnebí a půda jsou ideální pro pěstování kávy. Půda je vulkanická, s častými erupcemi z nedalekého Volan Fuego, které občas přidávají prach z minerálního popela. Vlhkost je relativně nízká, ale konstantní. Nakonec je v regionu spousta slunce po celý rok, ale jsou tu chladné noci, které pomáhají pomalému rozvoji třešní, které jsou pro speciální kávu tak důležité.

Pěstitelé antiguanů mohou díky slávě kávy v regionu dosáhnout astronomických cen. Stále více zemědělských podniků však stále obtížně pokračovalo v hospodaření, zejména pokud je půda v regionu prémiová.

Antigua leží nedaleko od hlavního města Guatemaly, takže je obzvláště atraktivní pro druhé domovy nebo dokonce pro dojíždějící. Mnoho farem se za poslední dvě desetiletí výrazně zmenšilo nebo úplně zmizelo, pohlceno golfovými hřišti a sídlištěmi. Antigua nicméně přetrvává a stále vyrábí vynikající kávy spolu s vynikajícími složkami směsi.

Průměrná sezóna sklizně: leden - polovina března Nadmořská výška: v průměru více než 1 500 metrů nad mořem