loading

Ethiopia Wolichu Wachu Guji Gr. 1

Metoda zpracování: natural / suchá
Kontinent: Afrika
Oblast produkce:  
Farma:
· Wolichu Wachu, obec Guji, region
· Oromia Harso Haru Mude farmers cooperative
Odrůda: heirloom
Nadmořská výška: 1900-2210 m.n.m
Chuťový profil: sladké ovoce, borůvky, žlutý meloun v dochuti zelené  jablko.


Zpracovatelský závod Wolichu Wachu je umístěn v pěstitelské oblasti Guji v Oromii. Je součástí asociace farem Harso Haru Mude. Wolichu Wachu je nová zpracovatelská stanice, která zahájila svou činnost v roce 2017. Výhodou nedávné výstavby je skutečnost, že tento nový závod mohl do zpracování kávy integrovat všechny nové pohledy na zpracování kávového zrna. Jeho uspořádání odpovídá maximální účinnosti při zpracování i sušení. Vstupní bod leží na vrcholu jemného kopce.

Stroj na odstraňvaní kávových slupek, fermentační nádrže a prací kanál jsou o něco nižší. Tímto způsobem gravitace „nese“ kávu procesem bez potřeby čerpadel, jako tomu bylo u starších pracích stanic. Prostorné a dobře organizované sušicí pole leží v dolní části stanice.

Zpracování kávy: Wolichu Wachu zpracovatelký závod je vybaven třídícími stoly a plovoucími nádržími pro sledování kvality třešně. Sběrný agent dohlíží na kvalitu třešní před zpracováním.

Pro kávu zpracovanou suchou metodou vylučují třešně do flotační nádrže, aby odstranily veškeré nečistoty. Pouze třešně, které se potápí, jsou přijímány do vysoké kvality. Plováky jsou drženy stranou pro oddělené zpracování pro nižší stupně. Po ručním vyčištění donesou dělníci třešně přímo do sušicího pole. Rozšíří třešně do jedné vrstvy a dvakrát za hodinu je obráti. Během této fáze je snadné vyčistit dobré třešně od poškozených třešní, které již prošly počátečním výběrem. Po několika dnech zvyšují tloušťku vrstvy, aby se trochu zpomalilo sušení. Celková doba vysychání může trvat až tři týdny za oblačných podmínek nebo dva týdny, pokud počasí přeje a sluníčko svítí.