loading

Brazil Sul de Minas

Metoda zpracování: natural / suchá
Kontinent: Jižní Amerika (Brazílie)
Oblast produkce: Sul de Minas, Minas Gerais
Odrůda: Various / různé
Nadmořská výška: 1100 - 1300 m.n.m.
Chuťový profil: středně silné tělo, v chuti lískový oříšek a čokoláda s tóny sušeného ibišku

 

Sul de Minas leží ve státě Minas Gerais. Se stoletou zkušeností s pěstováním kvalitních káv je region Minas Gerais v současnosti jedním z nejlépe oceňovaných regionů v Brazílii. Mnoho vítězných káv v soutěži Cup of Excellence pochází právě z této oblasti rok co rok.

Region Mantiqueira de Minas (ve státě Minas Gerais) obdržel v roce 2011 ochranné zeměpisné označení díky své tradici a celosvětové pověsti o pěstování vysoce kvalitních káv. Kávovníky pěstované v této oblasti mají obvykle komplexnější profily díky bohaté půdě a na Brazílii poměrně vysoké nadmořské výšce. V celém regionu je 7800 registrovaných producentů kávy, většinou malé farmy.


Regionální směs z oblasti Sul de Minas se skládá z produkce od několika drobných farmářů, které združuje družstvo. Kávy jsou vybrané na základě kvality a odrůdy. Aby byl farmář se svou kávou vybrán, musí splňovat určitá kritéria a to samé platí pro členství v družstvu. Farmář je povinen dodržovat řadu pokynů pro udržitelnost a budoucnost jediněčnosti regionu .Družstvo se stará o skladování, mezinárodní propagaci, suché mletí kávy a export.