loading

Brazil Pulped Natural Yellow Bourbon

Metoda zpracování: natural / suchá
Kontinent: Jižní Amerika (Brazílie)
Oblast produkce: Carmo de Minas, horské pásmo Serra da Mantiqueira
Odrůda: Yellow Bourbon
Nadmořská výška: 1100 - 1300 m.n.m.
Chuťový profil: středně silné tělo, v chuti lískový oříšek a čokoláda s tóny sušeného ibišku

  

Region Mantiqueira de Minas se rozkládá na úpatí pohoří Sarra da Mantiqueira ve státě Minas Gerais. Se stoletou zkušeností s pěstováním kvalitních káv je region Mantiqueira de Minas v současnosti jedním z nejlépe oceňovaných regionů v Brazílii. Mnoho vítězných káv v soutěži Cup of Excellence pochází právě z této oblasti rok co rok. V roce 2011 obdržel region Mantiqueira de Minas chráněné zeměpisné označení díky své tradici a celosvětové pověsti o pěstování vysoce kvalitních káv. Kávovníky pěstované v této oblasti mají obvykle komplexnější profily díky bohaté půdě a na Brazílii poměrně vysoké nadmořské výšce. V celém regionu je 7800 registrovaných producentů kávy, většinou malé farmy.

Cocarive regionální směs


Tato regionální směs z oblasti Mantiqueira de Minas se skládá z produkce od několika drobných farmářů, kteří jsou přidruženi k družstvu Cocarive ve městě Carmo de Minas. Kávy jsou vybrané na základě kvality a odrůdy. Aby byl farmář se svou kávou vybrán do Cocarive směsi musí splňovat určitá kritéria a to samé platí pro členství v družstvu, farmář je povinen dodržovat řadu pokynů pro udržitelnost a budoucnost jediněčnosti regionu. Cocarive se stará o skladování, mezinárodní propagaci, suché mletí kávy a export pro mnoho producentů v regionu Mantiqueira de Minas. Během minulých sklizní kávy se ukázalo, že Cocarive představuje jednu z nejlepších farem v regionu.
Káva Pulped Natural Yellow Bourbon má rafinovanější chuťový profil než klasické brazilské směsi, s jemnou kyselostí s tóny čerstvého peckovitého ovoce. Sklizeň 2016 má typickou čokoládovou a oříškovou chuť.