loading

Brazil Fazenda Coqueiro Pulped Natural

Metoda zpracování: pulped Natural 
Kontinent: Jižní Amerika (Brazílie)
Oblast produkce: Carmo de Minas, Minas Gerais
Odrůda: Yellow Catuaí
Nadmořská výška: 1000 - 1300 m.n.m.
Farmář / Farma Paulo Sérgio Carneiro Ribeiro / Fazenda Coqueiro 

Cuppingové skóre 85-86. Chuťový profil: ovocná, sladká káva s oříškovo-čokoládovým aroma.

Farma Coqueiro se nachází v oblasti Serra da Mantiqueira v Carmo de Minas, městě mezinárodně uznávaném pro svou kávovou tradici. Rodina Paulo Sérgio Carneiro Ribeiro s více než 40-ti letými zkušenostmi v zemědělství se zavázala k udržitelné produkci se zaměřením na kvalitu. Ve Fazenda Coqueiro se třešně ručně sbírají a pečlivě zpracovávají, výsledkem je čistá, lahodná káva.

Farma Fazenda Coqueiro najímá pracovníky na sběr třešní. Káva se sbírá ručně pomocí derriçadeira – jakési mechanizované hrábě, které využívají vibrace ke sklizni zralých třešní. Mezi kávovníky jsou nataženy plachty, které zachycují padající třešně ze kterých se pak vybírají pouze zralé červené třešně. Sklizeň třešní je přivezena do místního zpracovatelského závodu, kde se třešně oloupou se svrchní slupky. Pergamen se zbývající dužinou se položí na terasy, aby uschly. Takto rozestřené plody se často prohrabují, aby se tím zajistilo rovnoměrné sušení. Sušení se dokončí v mechanické sušárně, aby se dosáhlo optimální vlhkosti. Suchá zrna se balí do pytlů, které se skladují v Carmo de Minas ve skladu COCARIVE a následě putují na export.

COCARIVE poskytuje podporu svým členům (farmářům) ve všech částech výrobního řetězce. Její tým agronomů a technických odborníků pomáhá s pěstitelskými technikami, strojním vybavením, skladováním a nakonec s komercializací kávového zrna. V sušárně, kde se připravuje káva na vývoz, má COCARIVE vlastní laboratoř pro kontrolu kvality. Jejich tým vyškolených "Q graderů" provádí první výběr na základě kvality šálku. Ověří, které šarže jsou vhodné a mají dostatečně vysokou kvalitu šálku (cupping skóre) pro speciální mikrošarže. Jejich tým pro kontrolu kvality kontroluje kvalitu každé šarže v různých okamžicích během procesu suchého mletí a analyzuje jak fyzické vlastnosti zelené, tak i šálkové.

Všechny členské farmy COCARIVE mají certifikát chráněného zeměpisného označení (CHZO). Kromě toho jsou všechny certifikovány Brazilskou asociací pro speciální kávu (BSCA). Tento certifikát je zárukou BSCA, že všechny aspekty práce na farmě jsou legální. Zaručuje také, že se na farmě ve všech fázích procesu výroby kávy uplatňují postupy šetrné k životnímu prostředí.