loading

Guatemala SHB EP Huehuetenango

Metoda zpracování: promytá
Odrůdy: Caturra / Catuai / Pacas / Bourbon
Kontinent: Střední Amerika
Pohoří: Sierra de las Cuchumatanes
Oblast produkce: La Libertad, San Pedro Necta, La Democracia, Unión Cantinil a Todos Santos Cuchumatán municipalities - Huehuetenango department
Nadmořská výška: 1500 - 1800 m.n.m.
Chuťový profil: Silné vyvážené tělo s tóny mléčné čokolády, hnědého cukru a vanilky s chutí vyzrálého ovoce. Ve vůni lehce květinové tóny.

 

Naše aktuální nabídka kávy ze severní Guatemaly je výběr z regionu Huehuetenango. Luxcafe, který je našim exportním partnerem v této středoamerické zemi, vybírá všechny kávy přímo v centrálním zpracovatelském závodě v Huehuetenango.
Káva je následně rozdělená dle kvality a chutí do čtyř kategorií:

  • Huehuetenango SHB směs - která představuje skutečnou chuť regionu se zaměřením na konzistenci.
  • Sierra Morena SHB směs - shromážděná z konkrétního mikroregionu, kde jsou kávy bohaté na sladkost.
  • Huehuetenango Reserve SHB a La Bomba jsou kávy z malých sérií s výrazným chuťovým profilem. Převážně microloty od jednotlivých farmářů.

Sklizeň

Toto regionální Huehuetenango se liší od běžného Huehuetenango SHB dobou sklizně, která má vliv na následnou kvalitu. Káva byla pěstována ve stejných oblastech jako kávové boby pro La Bomba - Oblast La Libertad, San Pedro Necta, La Democracia, Union Cantinil a Todos Santos Cuchumatán, s nadmořskou výškou od 1500 do 1800m.

Huehuetenango

Huehuetenango leží na severu Guatemaly. Oblast pěstování kávy má společnou hranici s Mexikem. Káva produkovaný v této horské oblasti se odlišuje typickám guatemalskému chuťovým profilem. To je do značné míry přičíst non-vulkanické vápencové půdě v horách Cuchumatanes Mountain. PH půdy je poměrně vysoká (pH 4,5), částečně kvůli vápencové půdy.

Jiný druh zeminy

Coffea arabica může růst v široké škále kyselých půd. Z kyselé (pH 4) do neutrální (pH 7). To je částečně díky rozpustnosti dusíku. Dusík je jeden z nejdůležitějších makroživin pro růst kávy, je  nejvíce rozpustný v půdách s pH od 4 do 8. Kyselost půdy určuje rozpustnost živin - mají zůstat rozpustné tak dlouho, aby se vstřebaly směrem dolů do půdy až ke kořenům rostlin. To také ovlivňuje rozklad minerální horniny na prvky, které rostliny mohou používat.