loading

Ethiopia Khalid Kemal

Metoda zpracování: promytá, sklizeň listopad - prosinec
Kontinent: Afrika
Oblast produkce: Oromia, Jimma zone, Goma District, Funtule kebele, Agaro town 
Producent: Khalid Kemal, Bashaha
Nadmořská výška: 1850-1950m
Chuťový profil: Toffee, tropické ovoce, limetka 

 

V Ethiopii mohou díky novým předpisům drobní výrobci nyní přímo exportovat svoji vlastní kávu. Nabízíme Vám kávu dorobných pěstitelů a majitelů stanice na zpracování kávy rodiny Khalid Kemal - farma Bashasha. 

Dříve byly všechny soukromé myci stanice regulovány a kávu farmářů mohla  prodávat pouze etihopská komoditní burza ECX. Nyní mohou producenti prodávat svoji kávu "na přimo" (direct trade) a exportovat do celého světa. Tyto nové zákony umožňuji Ethiopii jedinečnou příležitost ke zvýšení přesnosti původu kávy a zároveň podporují hospodaření s kávou. Tato káva pocházi od farmářů z Bashasha i z malého města v zóně Agaro v západní Etiopii. 

Výroba a zpracování:

 

Káva je zpracována mokrou metodou v nejvyšší kvalitě. Během promývání je slupka z kávových třešní mechanicky odstraněna. Zrna jsou dále sušena ve speciálních nových sušárnách. Čistá a usušená zrnka jsou uložena ve skladu s označením regionu a jsou následně tříděna dle kvality.

Khalidova farma má 16 hektarů s více než 300 stromy na jeden hektar. Třešně jsou zbírany pomocí Ecopulperu, následně prané ve stanici přímo na farmě. Fermentují za mokra po dobu 10-12 hodnin a pak putují do sušárny. 

Část zisku z prodeje této skvělé etikopské kávy Khalid Kemal půjde na pomoc při zvyšování vzdělání a celoživotního zdraví dívek v Ethiopii - nadace Gorra Run Foundation nabízí dívkám ve věku 11 - 18 let stipendium na knihy, školní docházku, školní potřeby a také zdravotní péči. Program pomáhá dívkám získat důležité životní dovednosti pro plánovaní rodiny, základy finanční gramotnosti jako alternativu k předšasnému smluvenému manželství.