loading

Mexico SHG EP Zaphiro

Metoda zpracování: promytá, plody jsou sušené na terasách
Kontinent: Střední Amerika
Oblast produkce: oblasti Oaxaca, Chiapas
Odrůda: Bourbon, Caturra, Typica and Catuaí
Nadmořská výška: 1300 - 1200 m.n.m.
Chuťový profil: Šálek kávy střední intezity s minimální aciditou. Chuť připomíná suché bílé víno s nádechem lískovým oříšků, hořké čokolády a karamelovou příchutí.


Název mexické kávy ZAPHIRO zahrnuje také zkratku SHG (STRICTLY HIGH GROWN) která značí, že káva je pěstována v nadmořské výšce kolem 1350 metrů. Káva pěstovaná ve vyšší nadmořské výšce a při nižších teplotách zraje pomaleji, proto tvoří tvrdší plody. SHG je přísnější klasifikace než HG (HIGH GROWN).

Druhou zkratkou v názvu je EP (European Preparation). To pro změnu značí ruční třídění plodů od defektů, což je požadavkem na vývoz do Evropy.
 
Jedná se o standardní typ kávy z Mexika.

Mexiko je zemí Májů, ale také zemí kávy. Patří mezi deset největších producentů kávy na světě. Pěstuje v jižní části země, v oblastech Oaxaca, Chiapas a na východním pobřeží v Veracruz. Káva je jedním z mexických nejziskovějších vývozních artiklů. Asi půl milionu drobných zemědělců a jejich rodin spoléhá na tuto plodinu pro své ekonomické přežití. Řada z nich se dnes již zaměřuje i na produkci kávy v BIO kvalitě. Produkce kávy se za posledních 25 let ztrojnásobila až na dnešních 3.000.000 pytlů za rok. Díky vysoké populaci i oblibě kávy se polovina produkce spotřebuje v Mexiku.

Mexická káva má větší zrna a je oblíbená mezi příznivci espresso směsí, do níž se často používá. V poslední době si ale získává i srdce milovníků alternativních příprav.