loading

Cuba Serrano Superior Lavado

Metoda zpracování: promytá
Odrůda: Typica
Kontinent: Severní Amerika
Oblast produkce: Sierra Maestra, jižní pobřeží Kuby
Nadmořská výška: 200 - 750 m.n.m.
Sklizeň: květen až červenec
Chuťový profil: Káva s plným tělem a výraznou chutí s tóny kakaa a příměsí tabákového aroma. V dlouhotrvající dochuti náznak vlašských ořechů.


Serano Superior Lavado je při tmavším pražení vhodná také na přípravu jednoruhového espressa a díky téměř nulové aciditě především do plnouautomatických přístrojů. V sekci káv pro automatické kávovary právě nabízíme  tuto tmavěji praženou variantu. 

Kuba je kolébka snad nejlepších doutníků světa. Stejně, jako jsou Kubánci dobří v pěstování tabáku, jsou také dobří v pěstování kávy. Příhodné podmínky pro pěstování kávy jsou paradoxně  břehy, které omývá Karibské moře. Pevnina je převážně pokryta rovinami s celkovou rozlohou necelých 110 tisíc km2.
Káva se na tento ostrov dostala s příchodem francouzských přistěhovalců v 18. století. Ke kvalitnější produkci přispěla také revoluce na Haity, kdy na Kubu uprchla řada farmářů.
Káva se zde pěstuje v nadmořské výšce od 200 do 750 m.n.m.. Sklizeň probíhá od července do února pouze ručně. Následně je káva přepravována většinou pomocí mul do sběrných středisek, kde se dále zpracovává mokrou cestou.

Kubánská káva je ve světě velice žádaná. Většina kávové produkce jde na Japonský trh a do Evropy se dostane jen velmi malé množství. Je to dáno i tím, že produkce kávy je poměrně malá a káva je i na Kubě velice oblíbená a dostupná pouze na příděl (celkem 4 unce na osobu za měsíc).
Zajímavý je ekologický fakt, že kávovníky na Kubě poskytují přirozené útočiště velkému množství vzácných i chráněných ptáků.